Bakanlık’tan Hüyük’e arazöz hibesi

Bakanlık’tan Hüyük’e arazöz hibesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Hüyük ilçesine hibe edilen arazözün yerleşim merkezine ve bağlı mahallelerine hizmet vermeye başladığı bildirildi.
Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, yaptığı açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hibe desteğiyle Hüyük Belediyesi araç filosunun yeni bir araca daha kavuştuğunu belirtti.
Bakanlık tarafından gönderilen arazözün ilçeye geldiğini ve yöreye hizmet vermeye başladığını belirten Başkan Çiğdem, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür etti.
Başkan Çiğdem, arazözün üzerindeki donanımıyla birçok ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte olduğunu belirterek,aracın sulama çalışmaları ve temizlik hizmetlerinde yararlanılmasının yanısıra üzerindeki itfaiye teşkilatı ile acil durumlarda yangınlara müdahale edebilme özelliği de taşıdığını ifade ederek, “Temiz su tankeri olarak kullanılabilecek 13 tonluk hacme sahip deposu bulunuyor. Göreve başladığımız günden bu yana ilçemizde her alanda halkımıza hizmet sunmanın gayretini gösteriyoruz. Hizmetlerimiz durmadan devam edecek. İlçemize arazözümüz hayırlı olsun, bakanımızdan Allah razı olsun.” dedi.