Fransız Aileden Başkan Bayındır’a Ziyaret

Fransız Aileden Başkan Bayındır’a Ziyaret

Fransa’dan özel bisikletleriyle Dünya turuna çıkan 4 kişilik aile, kilometrelerce pedal çevirdikten sonra geldikleri Beyşehir’de Belediye Başkanı Adil Bayındır’a ziyarette bulundu.
Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Berhocoirioi ailesine tarihi Eşrefoğlu Camisi’nin bir minyatürünü hediye ederken, talimatıyla Beyşehir Öğretmenevin de misafir edildi.
Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı’nın eşliğinde önce tarihi Eşrefoğlu Camisi’ni ziyaret ederken, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’ni de gezdi. Beyşehir Gölü sazanı da ikram edilen aile fertleri, ilçeye yönetimine ve yöre insanının misafirperverliğine hayran kaldığını dile getirdi. 
Beyşehir’deki Bisiklet Evi Diğer Şehirlere Örnek Oluyor
Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı Beyşehir Bisiklet topluluğuna ait Bisiklet Evinin birçok şehre örnek olduğunu dile getirerek; “Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Bisiklet Topluluğuna ait Bisiklet Evinin ülke genelinden ve yurtdışından gelen bisiklet severlerin uğrak noktası haline geldi. Gelen bisiklet severleri bisiklet evinde konaklamalarını sağlayıp, akşam yemeklerini ücretsiz olarak karşılıyoruz. Dolayısıyla bu uygulama diğer şehirlerimize de örnek oluyor.” ifadelerini kullandı.