Başkan Adil Bayındır müjdeyi Meclis’te verdi

Başkan Adil Bayındır müjdeyi Meclis’te verdi

Beyşehir Belediyesi Kültür ve Yaşam Merkezinde, Belediye Başkanı Adil Bayındır başkanlığında Ağustos ayı meclis toplantısı yapıldı.
Meclis toplantısında konuşan Başkan Bayındır biran önce yapılmasını planladığımız hizmetleri bir bir yerine getirileceğini belirterek, Adliye Sarayı yanında Belediyemize ait gayrimenkulde ise Hukuk Sitesinin yapımına başlamak için karar alacaklarını söyledi.
Başkan Bayındır açıklamasında, yeni Adalet Sarayı yanında belediyemize ait alanın Hukuk Sitesi bina yapımı için tercih kararlarını aldık. İnşallah önümüzdeki günlerde Hukuk Sitemizin yapımına başlanacak. 4 kat olarak yapılması planlanan sitede, Bağımsız ofisler, ticari amaçlı iş yerleri ve araçlar için otopark yer alacak.” Dedi.
“BU ŞEHİRDE HEP BERABER KALICI ESERLER BIRAKMAYA VE ADIMIZI TARİHE YAZDIRMAYA GELDİK”
Doğalgaz hattı yapım aşamalarında bozulan yollar hakkında açıklama yapan Başkan Bayındır, Sabredersek bu çalışmaların ardından bizimde Avrupa’daki gibi yollarımız olacak. Ama biraz anlayış gösterelim.” İfadelerini kullandı.
Doğal gaz yapılırken arkasından sıcak yamalarla devam ediyoruz. Devam edeceğiz de… Ancak önümüzdeki sene Beyşehir’de Yeni Mahalle Esentepe, Beytepebitirilip, MEDAŞ KOSKİ ve TELEKOM alt yapılarını bitirdikten sonra prestij yollarımıza kavuşacağız. Tabi bunun yanısıra Anıttan başlayarak anıtın çevresindeki düzenleme doğalgazdan etkilenmeyeceği için Şadırvan meydanında bir çalışma planlıyoruz. Ancak onu doğalgaz akabinde yapmak zorundayız. Düzenleme yapılacak meydanda, Bitki dokusu peyzaj dâhil yürüme bantları ve sosyal alanları göreceksiniz. Yapacaksak böyle yapacağız, kalacaksa böyle kalacak. Öte yandan millet bahçemiz ise İtalya da ne varsa, Venedik’te ne varsa, öyle olacak. Hep beraber o millet bahçesinde bunları göreceğiz. Düşüncem bu, hep beraber bu şehirde kalıcı eserler bırakmaya ve adımızı tarihe yazdırmaya geldiğimizi gösterelim.”
ARTIK MAKİNELEŞMEYE DOĞRU GİTMEK ZORUNDAYIZ!
Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Makineleşmenin önemine değinerek “Artık makineleşmeye doğru gitmek zorundayız” diyerek açıklamalarda bulundu.
Başkan, “Şehrimizde çözmemiz gereken 5 bölge var. 67 mahallemize nakliyeyi ortadan kaldırarak, yakıt ve zaman tasarrufu yapmak zorundayız. Bu konuda Tüm sorunlara yerinde ve zamanında müdahaleler yapmamız gerekiyor. Şehrimizde önümüzdeki aylarda hazırlayacağımız bu beş bölgeye tüm iş makinalarından temin ederek bölgemizde hizmet noktasında daha hızlı sonuçlar alacağız hep beraber. Kamyon, greyder, kepçe gibi makineler olmadan belediyecilik olmaz. Yani çoğalmamız gerek. Kendi işini kendi halleden belediye haline gelmemiz gerekiyor.” İfadelerini kullandı.