Başkan Bayındır, “Önümüzdeki Dönemler, Hizmet Dönemi Olacak!"

Başkan Bayındır, “Önümüzdeki Dönemler, Hizmet Dönemi Olacak!"

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Şubat ayı meclis toplantısında meclis üyeleri ile birlikte önümüzdeki dönemde yapılacak olan hizmetleri konuştu.
Meclis toplantısında açılış konuşmasını yapan Başkan Bayındır Ülke olarak büyük sıkıntılar yaşandığını aktararak, devlet büyüklerinin her konuda yanında olduklarını dile getirdi.
Başkan Bayındır, “Maliyette tasarruf nasıl yapılır. Maliyet neyi nerelere getirir, bizi bu işin hakkından hangi şartlarla gelebiliriz. Bu mantıkla yola çıkarak, pazar yerinden  tutun, Adalet Sarayının oradan, Öğretmenevinden Güldibine kadar, Karaburun plajına kadar, bütün bunlar hepsinin daha doğrusu önümüzdeki dönem otoparklarda dahil neleri tasarlıyorsak onları görüşeceğiz. Onun akabinde halen tarım komisyonundan cevap beklediğimiz bölge var. TOKİ ile Müftü Mahallesi arasında modern çarşı anlayışı içinde İzmir Bornova Form gibi, Aydın Form gibi ya da Sabiha Gökçen’in karşısında Miyaport gibi cadde ticareti yani artık AVM merkezi yapıp onun bünyesinde  gökdelen hani bu Konya Kule site Antalya’daki  Terascity gibi başka yerlerde ki örnekler gibi değil de, çok yayılan bir Pazar aynı zaman da Beyşehir çarşısının alternatifi olarak sunacağız. O yerle ilgili imar planı ile ilgili plancılarımızla görüşeceğiz. Yine bölgemizin plancılarını çağıracağız yine kendi çocuklarımızı çağıracağız. Amaç biz bu işin içinde birlikte vardık desinler.”
“ATTIĞIMIZ HER ADIMDA BEYŞEHİR KAZANSIN!”
Başkan Bayındır, Meclis üyelerinin ve Belediye birimlerinin Beyşehir’in hakkını ve hukukunu aradığına vurgu yaptı.
Başkan konuşmasında, “Cuma günü hemen Pazar yeri ile ilgili zaten belli bir mesafe alındı. Ali İnce onu bir yerlere getirdi. O arkadaşımızın projesi üzerine görüş almak istiyorum herkesten, yani amaç ortak bir nokta yakalamak. Yani derler ya bu düğünü biz beraber yaptık. Eksik varsa da beraber, fazlası varsa da beraber. Başarıda hepimizin. Beraber diyelim diye söylüyorum. Onun için ortak olalım hepimiz, tek başına olmasın, sadece mimarlar mühendisler değil. Bu meclisteki 25 kişi bizim ve Beyşehir’in hakkını hukukunu arayan bir heyettir. Benimle beraber bizler, belediyemizdeki  birimlerimizle, hep birlikte hareket ettiğimiz, takım oyunu oynadığımız, kardeşlerimiz diye bakıyoruz.
Gittiğimiz her yerde bu cümleyi söylüyorum. Tek başına ben demeyi değil, biz demeyi istiyorum. Hep de öyle diyeceğim. Eksiğimiz olmadı mı olur. Yer yer yetişemiyoruz gelemiyoruz, gidemiyoruz. Ama takdir edersiniz ki, 67 mahallede bir yerlerde olmaya çalışıyorum. Her yere gitmeye çalışıyorum. İnşallah o şehir ziyaretlerine ufak ufak sizlerle haberleşerek yer yer bazı ziyaretlere birlikte gidelim
Her gün sabah çıktığımızda hepimizin söylediği bir şey var, attığımız her adımda Beyşehir kazansın, her attığımız adım Beyşehir’in lehine olsun.  Beyşehir’e ne getirecekse bizim şerefimiz olsun, diyerek adım atıyoruz.” şeklinde konuştu.
“BEYŞEHİR BİRLİĞİ” ORTAK NOKTAMIZ
Birlikte yaptığımız her işin, her hizmetin adını “Beyşehir Birliği” koyduklarını belirten Başkan Bayındır, Beyşehir’deki bu birlikteliğe ülke olarakta ihtiyacımız var, diyerek açıklamalarda bulundu.
Başkan Bayındır, “Elazığ ve Malatya için başlattığımız yardım kampanyasına Beyşehir belediyesi diye yazmışlar hemen kaldırın dedim. Çünkü bu kampanyada Beyşehir’in hepsi vardı. O yüzden “Beyşehir Birliği” yazarak bir bütün olduğumuzu belirttik. Bu bir örnek bunu biraz buna doğru götürelim. Şuanda Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Türkiye’nin ortak hareket etme aklını kaybetmemesi lazım. Ortak hareket etme aklı nedir? Devletin menfaati, kamunun yararı adına bölgede felaketin bir daha olmaması adına Allah’a hep beraber dua ediyoruz. Camide yön değiştirmiyoruz. Hepimiz aynı yerdeyiz. Cenazede yön değiştirmiyoruz. Hepimiz aynı yerdeyiz, aynı bayrağı seviyoruz, aynı vatanı seviyoruz. O zaman ortak bir akıl var! Bu nedir ülkenin menfaati yani orada bari ayrı düşmemekte yarar var. İşte ortak hareket etme aklı budur.
Meclis üyelerimizin bu haftaki oturum ücretlerinin Elazığ ve Malatya illerimize bağışlama talebi aldık bu bizi mutlu etti. İşte olması gereken bu Cumhurbaşkanımız, devletin başı, devleti yöneten, hükümetin başı, devlet başkanı olarak böyle bir talebi var ise Türkiye cumhuriyeti adına bizde seve seve öyle bir şeyin içinde oluruz. Bugünlerde ona çok ihtiyacımız var. Çünkü, hep beraber birlik beraberlik çerçevesinde bütün olmamız lazım. Bununla ilgili bir şey söylemem lazım al İdlib’de neler oluyor? Biz hepimiz orada tek yumruğuz hükümetimizin yanındayız. Devletimizin yanındayız. Her türlü alınan karara da saygılıyız. Çünkü, emre amadeyiz vatan için millet için devlet için hükümet için emre amadeyiz.” (Cafer Kaşık)