Ticaret Odası’ndan Eğitime Destek

Ticaret Odası’ndan Eğitime Destek

Beyşehir Ticaret Odası olarak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) katkılarıyla her sene olduğu gibi bu sene de ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımında bulundu.
Bölgemizde eğitim gören ilköğretim öğrencilerine alışveriş çeki dağıtıldı. Toplamda 40.000,00 TL alışveriş çeki ihtiyaç sahibi öğrencilerimize verilmek üzere Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile bölgemiz ilköğretim okullarına dağıtılmıştır. Bu alışveriş çekleri ile öğrencilerimiz kendi ihtiyaçlarına göre kırtasiye, giyim ve ayakkabı alabilecekler.
Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akbıyık eğitim yardımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Beyşehir Ticaret Odası (BTO) olarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimize ve çocuklarımıza imkânlarımız ölçüsünde yardımcı olmayı kendimize bir görev olarak görüyoruz. Eğitim yardımlarımızı bu yıl alışveriş çeki olarak belirleyerek, ihtiyaç sahibi öğrencimizin ihtiyacına cevap vermeye çalıştık. Beyşehir Ticaret Odası olarak tüm öğrencilerimize ve eğitim camiasında görev yapan öğretmenlerimize başarılar diliyoruz” dedi.
Eğitim yardımı dağıtımına BTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akbıyık, Beyşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rüştü Beğendi, Yönetim Kurulu Üyesi İlker Gümüşel ve Oda Genel Sekreteri Uğur Tatlıcıoğlu katıldı.(Cafer Kaşık)