İlaçlama Çalışmaları Hız Kazandı

İlaçlama Çalışmaları Hız Kazandı

Beyşehir Belediyesi İlaçlama ekipleri şehir genelinde uçkun ve haşere ile mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Beyşehir Belediyesi İlaçlama ekipleri, halk sağlığını korumak amacıyla şehrin her noktasında haftanın 7 günü ilaçlama çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ekipler yapılan çalışma kapsamında karasinek ve sivrisineklerin birinci derecede üreme noktaları olan Beyşehir Gölü kıyıları, dereler, su birikintileri, sazlık alanlar, gübrelik alanlar, süs havuzları, açık alanlara bırakılan çöp konteynerleri başta olmak üzere şehrin her noktasında ilaçlama çalışmalarını aralıksız gerçekleştiriyor.
Çalışmalar kapsamında ayrıca Fen İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerince hayvan besiciliği yapılan bölgelerde bulunan gübre yığınları kaldırıldı. Gübre yığınlarının kaldırılmasının ardından ilaçlama ekipleri tarafından sahada ilaçlama çalışması gerçekleştirildi. 
Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır yapılan açıklamada, halk sağlığını tehdit eden, çevresel kirliliğe sebep olan faktörlerle etkin mücadelenin aralıksız devam ettirildiği belirtilerek, “Ekiplerimiz sahada sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını kesintisiz sürdürmektedir. Bu noktada vatandaşlarımızın açık alanda su birikintileri oluşumuna müsaade etmemeleri ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın gübrelerini biriktirmemeleri bu mücadeleye katkı sağlayacaktır.” Dedi.