Zeliha Ağrıs Avrupa şampiyonu

Zeliha Ağrıs Avrupa şampiyonu

Dünya şampiyonu ünvanlı Beyşehirli milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs, başarı kariyerine bir yenisini daha ekleyerek Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda 53 kiloda Türkiye’ye altın madalya kazandırdı.
İngiltere’de sona eren Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda Türkiye’ye 5.altın madalya Beyşehirli milli tekvandocumuz Zeliha Ağrıs’la geldi.
Gururumuz Zeliha Ağrıs, finalde kendisine rakip olan İspanyol sporcu Alma Maria PerezParrado’yu 8-6 yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.
24 yaşındaki milli tekvandocumuz, kendisini şampiyonluğa ulaştıran müsabaka sonrasında yaşadığı sevincini Konyalı milli takım antrenörü Ali Şahin’le birlikte yaşadı.
“SÖZÜMÜ TUTTUM, AVRUPA ŞAMPİYONU OLDUM”
Zeliha Ağrıs, yaptığı açıklamada, “Manchaster’e İstiklal Marşımızı ezberletiyoruz. Gerçekten bu çok gurur verici. Çok iyi dereceler elde ettik. Bu anlamlı günde şampiyon olduğum için çok mutluyum. Geçen yıl Avrupa ikincisi olduktan sonra altın madalya sözü vermiştim. Çok şükür de sözümü tuttum ve Avrupa şampiyonu oldum.”ifadelerine yer verdi.
Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi olan Beyşehirli milli tekvandocumuzun daha önce de dünya şampiyonluğu ünvanı bulunuyor.