“BİRLİK, BERABERLİK   RUHUNU GÖSTERDİK”

“BİRLİK, BERABERLİK RUHUNU GÖSTERDİK”

Beyşehir Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı belediye hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirildi.
6 gündem maddesinin görüşüldüğü Beyşehir Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı, Başkan Adil Bayındır’ın başkanlığında yapıldı. Toplantıda görüşülen 6 gündem maddesi oy birliği ile kabul edilerek ilgili komisyonlara havale edildi.
Meclis açılışında konuşan ve Türkiye’yi etkisi altına alan orman yangınlarına değinen Başkan Bayındır, “Günlerdir ciğerlerimizi yakan orman yangınları ile mücadele ediyoruz. Yangınların sebebinde bir kasıt var ise neden olanları lanetliyorum. Yangın bölgelerine yardım kampanyası başlatan hemşehrilerimi ise tebrik ediyorum. ”dedi.
Başkan Bayındır, “Akdeniz’de ve ülkemizin bölgelerinde meydana gelen yangınlar ile milletimizin malı, canı ve ciğeri yandı. Çünkü hepimiz aynı duyguları yaşayıp gözyaşları döktük. Şehrimiz her afette olduğu gibi bu günde taşın altına elini koydu. Bir olmanın, beraber olmanın, aynı duyguları yaşamanın bir kez daha hassasiyetini gösterdi. İlçemize bağlı başta Karaali, Esence ve tüm köy ve kasabaları tebrik ediyorum. Güzel bir çalışmayla güzel sesler geldi. Ben bütün bölgemizin insanlarına şükranlarımı sunuyorum. Zira bizim insanımız devletine, milletine ve bayrağına bağlı millettir. En ufak bir olayda milli duygularını ön planda tutan bir millettir. O yüzden bu olayları her kesimden her siyasi kanattan destek gördüğünü Manavgat’ın da olduğu Marmaris, Kuşadası, Gündoğmuş, Alanya yani Akdeniz’in muhtelif bölgelerinde bu dayanışmaları görmekten mutluluk duyuyoruz. Devletin ya da ülkenin uğradığı herhangi bir şeyde asıl olan bir olmaktır ve birlikte hareket etmektir. Tenkit günü değildir gün çözüm bulma günüdür. O nedenle doğru işlemler yapıldığını gözlemek beni şahsen milletim adına memnun etmiştir.”