Göl Feneri’nden sıcak aş

Göl Feneri’nden sıcak aş

Beyşehir Belediyesi ve Beyşehir Göl Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından koronavirüs KOVİD 19 salgınında da ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek sağlıyor.
Beyşehir Belediyesi ve Göl Feneri Derneği Aşevi ile ortaklaşa yürütülen kimsesi olmayan 65 yaş üzeri ve engelli vatandaşlar ile kronik hastaların evlerinden çıkmamaları için market, eczane, fırın alışverişleri ve sıcak yemek hizmeti veriliyor. Göl Feneri Aşevine kaydı bulunan ve kimsesi olmayan 65 yaş üzeri ve engelli vatandaşlara yılın her günü sıcak yemek dağıtımı Belediye ekiplerince yapılıyor.
Beyşehir merkezde 12 mahalle ve 19 taşra mahallede gerçekleştirilen yaşlı, muhtaç ve engelliler için sıcak yemek dağıtımının yürütüldüğünü belirten Dernek Başkanı Hasan Takavcı, yaptığı açıklamada, “Koronavirüs salgını dolayısıyla Beyşehir Belediyesi işbirliğinde 65 yaş üzeri olmak üzere engelli vatandaşlarımıza ve kronik hastalarımıza yönelik bir çalışma başlattık. Söz konusu olan vatandaşlara günlük sıcak aşın yanısıra market, eczane, fırın alışverişleri de yapılıyor. Yapılan hizmette hijyen kurallarının en ince ayrıntısına kadar dikkat ediyoruz. Tüm sefer taslarımız kişiye özel şekilde steril edilerek gerekli kurallara uygun hazırlanıyor. Öte yandan menülerimiz yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın vücut dirençlerini artırmaya yönelik olarak düzenleniyor. Aşevi hizmetimizi derneğimize ait bir aracımız ve Beyşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği 1 toplamda iki araç ile yürütmekteyiz. Bu hizmetin devam ettirilmesinde maddi manevi desteği esirgemeyen tüm hayırsever vatandaşlarımıza, aşçılarımıza, yönetim kurulumuza, tüm emeği geçenlere, ayrıca dağıtımda lojistik destek veren Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır’a da teşekkür ediyorum.”