Ecz. Rıdvan Şenyurt, başvurusunu yaptı

Ecz. Rıdvan Şenyurt, başvurusunu yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili A.Adayı Rıdvan Şenyurt, 14 Mayıs’ta yapılacak olan milletvekili seçimi için, 17 Mart’ta resmi adaylık başvurusunu yaptı. 
Bu kapsamda Rıdvan Şenyurt 17 Mart tarihinde Ankara’ya giderek genel merkezde aday adaylık başvuru dosyasını teslim etti. CHP’de aday adaylık başvurusu 22 Mart Çarşamba günü saat 17.00’da sona erdi.
Rıdvan Şenyurt kimdir?
1974 yılında Almanya’nın Nürnberg şehrinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Konya’nın Beyşehir ilçesinde tamamladı. Yükseköğrenim hayatına 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nde başladı. Aynı yıl sınava girip İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazandı ve 1998 yılında mezun oldu. 2009-2011 yılları arasında Anadolu Üniversitesi AÖF Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi okudu. İstanbul’da bulunan Gedik, Esenyurt ve Yeditepe üniversitelerinde Psikoloji ve Siyaset dalında birçok eğitimlere ve zirvelere katılan Şenyurt; sertifika,katılım ve başarı belgeleri almaya hak kazandı. 25 yıldır eczane eczacılığı yapan Şenyurt, askerliğini Akdeniz Bölge Komutanlığı’nda deniz asteğmen olarak tamamlamıştır.
Siyasi hayatına 2015 yılında CHP ilçe başkanı olarak başladı ve 2022 yılında milletvekilliği aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Bu süre zarfında 1 kez kurultay delegesi ve 3 kez İl Delegesi olarak kongrelerde görev aldı. Aynı zamanda ADD üyesi olan Şenyurt, evli ve 1 tanesi üniversitede okuyan olmak üzere 3 çocuk sahibi ve B1 seviyesinde Fransızca bilmektedir. 
Şenyurt halen Kapadokya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’nde yüksek lisans ve İstanbul Üniversitesi’nde Kültürel Miras ve Turizm bölümünde eğitim almaktadır.