Sağlık Çalışanlarından ALKIŞLI PROTESTO

Sağlık Çalışanlarından ALKIŞLI PROTESTO

Beyşehir ilçesinde, Beyşehir Devlet Hastanesi önünde toplanan Türk Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanları, doktorların maddi haklarının iyileştirilmesine yönelik düzenlemenin diğer sağlıkçıları kapsamamasına tepki gösterdi.
Hastane hizmet binası önünde mesai başlangıcında bir araya gelerek sendika üyesi sağlık çalışanları adına basın açıklaması yapan Türk Sağlık-Sen Beyşehir Temsilcisi Murat Parlar, doktorlara yapılan zammın geriye kalan sağlık kesiminin tamamına da yapılmasını istediklerini dile getirdi.
“SAĞLIK İŞİ, EKİP İŞİDİR AYRIŞTIRILAMAZ, AYRI KONULAMAZ”
Parlar, “Sağlık bütünlüğünü zedeleyen bu tür açıklamaya karşıyız. Yapılan zammın sadece doktorlara değil, geri kalan 36-37 branşın tamamına yapılmasını talep ediyoruz.
 Bu yönde hareket edilmesi amacıyla bugün burada toplandık. Bu amaç doğrultusunda alkışlı protestomuzu yapıyoruz.
Sağlık işi bir ekip işidir, ayrıştırılamaz, ayrı konulamaz” ifadelerini kullandı.
Yapılan basın açıklamasının sona ermesinin ardından sağlık çalışanları, hep birlikte alınan karara alkışlarla tepki gösterdi.
Sağlık çalışanları daha sonra görev yerlerine döndü.
TÜM SENDİKALAR TEPKİLİ...
Pratisyen hekimlere 2 bin 500 lira, uzman hekimlere 5 bin liralık ücret artışı yapılırken, diğer sağlık çalışanlarının yok sayılması, sendikaların tepkisine neden olmuştu...
Türk Sağlık Sen, Sağlık-Sen ve SES’in kamuoyuna yansıyan haberlerde bugünden itibaren mesaiye geç başlama, iş yavaşlatma ve iş bırakma eylemleri gerçekleştireceği belirtilmişti.
Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık Sen, 3 Aralık günü tüm kurumlarda mesailere bir saat geç başlanacağını, mesai başlangıcında ise alkışlarla, yapılan zammın tüm sağlık çalışanlarını kapsamamasını protesto edeceğini duyurmuştu.
Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sözkonusu karar sonrası dün Sağlık Bakanlığı önünde basın açıklaması yapmış, “Tüm sağlık çalışanlarına zam yapılması, haksızlığın sonlandırılması için Sağlık Bakanlığı’na binlerce sağlık çalışanı ile haykırdık.
Bugün basın açıklamamızı yaptık, yarın tüm Türkiye’de işe 1 saat geç başlıyoruz, pazartesi ise tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında işi bırakıyoruz.
Haksızlığa karşı mücadelemiz hiç durmadı, durmayacak. Hep birlikte kazanacağız” şeklinde cümlelere yer vermişti.