İYİ Parti Konya Milletvekili hemşehrimiz Fahretin Yokuş; 'BEYŞEHİRLİ ARTIK BIKTI’

İYİ Parti Konya Milletvekili hemşehrimiz Fahretin Yokuş; 'BEYŞEHİRLİ ARTIK BIKTI’

İYİ Parti Konya Milletvekili Beyşehirli hemşehrimiz Fahrettin Yokuş düzenlediği basın toplantısında, Beyşehir ve Gembos güzergahlı yeni Konya-Antalya Karayolu çalışmalarına değindi ve hala hizmete açılmamış olmasını eleştirdi. Yokuş, şunları aktardı:
“Uzun zamandır Antalya’ya Beyşehir’i bağlayacak olan önemli bir geçiş merkezi olacak olan Gembos yolumuz. İşte 2000’de açılıyordu, 2001’de açılıyordu, 2002’de açılıyordu. Artık aldatıla, aldatıla Beyşehirli bıktı.” dedi.
“ARITMA ÇALIŞTIRILMADIĞI İÇİN BİRÇOK KÖYÜMÜZ KİRLİ SULARLA TARIM YAPIYOR”
İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen arıtmanın da yüksek işletme maliyetlerin öne sürülerek çalıştırılmadığını da savunurken, bu durumun birçok köyde tarımsal sulamanın kirli sularla yapılmasına yol açtığını da aktardı.
“İNSAN SAĞLIĞI HİÇE SAYILIYOR”
Defalarca bu konuyu gündeme getirmesine rağmen ilgililerin görevini yapmadığını belirten Yokuş, şu ifadelere yer verdi:
“Defalarca bu konuyu gündeme getirmemize rağmen Konya Belediyesi görevini yapmıyor, yerel yöneticilerimizi de maalesef bu konuda çok bir çaba sarf edemiyorlar. 
Çünkü arıtmanın Çarşamba suyuna karıştığı noktadan itibaren birçok köyümüz maalesef bu kirli sularla tarım yapmak zorunda kalıyor. Bu kirli sular da Çumra’ya kadar gidiyor, sebze ve meyvelerin kimyasallara bulaşmasına sebep oluyor. 
Bunlar çok önemli sorunlar olmasına rağmen, insan sağlığını tehdit eden meseleler olmasına rağmen maalesef Konyamızın, Beyşehirimiz’in sahipsizliği devam ediyor, iktidarın vurdum duymaz tavrı sürüyor.” 
Toplantıda, restore çalışması yapılması planlanan Beyşehir’in geçmişte Kuva-yı Milliye Karargahı olan tarihi Süleyman Sırrı Koydemir Konağı’nda çalışmaların da aradan geçen uzun zamana rağmen başlamadığına da dikkati çeken Yokuş, bu konuda da şunları kaydetti:
“Çok defa gündeme getirdiğimiz Kuva-yı Milliye karargamız olan Süleyman bey konağımız İstiklal mücadelemizde Beyşehir-Akşehir arasındaki organizasyonu sağlayan, kurtuluş savaşımızda büyük organizasyonların merkezi olan, Beyşehir’imiz için de bir gurur meselesi olan karargamızSüleymanbey konağımız maalesef halen tadilatı yapılabilmiş değil.
“BEYŞEHİR YATIRIMLARDA NEDEN SAHİPSİZ KALIYOR”
Bu hususta defalarca konuşma yaptık, önerge verdik, iki yıl önce sayın valiyle de bu konuyu konuştum bizzat, bana demişti ki, ‘işte efendim önümüzdeki yıl başlayacağız, bütçemizi ayırdık fakat şu anda 8 ay oldu, hala konakla ilgili bir tadilatın yapılmaması, hatta medyaya yansımıştı, başladı yapılıyor, ediyor, gerçekten çok üzücü, merak ediyoruz, bütün bu konular neden Beyşehir söz konusu olunca yarım kalıyor, sahipsiz kalıyor.”
“GEMBOS YOLU’NDA ALDATILA ALDATILA ARTIK BEYŞEHİRLİ BIKTI”
Toplantıda, Beyşehir ve Gembos güzergahlı yeni Konya-Antalya Karayolu çalışmalarına da değinen ve hala hizmete açılmamış olmasını eleştiren Yokuş, şunları aktardı:
“Yine uzun zamandır Antalya’ya Beyşehir’i bağlayacak olan önemli bir geçiş merkezi olacak olan Gembos yolumuz. İşte 2000’de açılıyordu, 2001’de açılıyordu, 2002’de açılıyordu. Artık aldatıla, aldatıla Beyşehirli bıktı. 
Gembos yolu niye açılamaz, hala neyi bekliyoruz, yani ödenekler zamanında neden verilmez, neden bu yol açılmaz, herhalde bizim Gembos yolumuz da Beyşehir-Konya yolu gibi Allah muhafaza herhalde bir 13-14 yıl sürecek bir şey haline gelecek.
Biz siyasi iktidarı uyarıyoruz. Diyoruz ki; bu yatırımları bir an önce yapın, bu yanlışları bir an önce düzeltin, güzel Beyşehir’imize daha fazla kötülük yapmayın diyoruz.”