Larva ile mücadele çalışmaları başladı

Larva ile mücadele çalışmaları başladı

Beyşehir’de, her yıl olduğu gibi bu yıl da hava sıcaklıklarının artmasıyla ekipler tarafından larva mücadelesine start verildi.
Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ilaçlama ekibinin uçucu ve vektörlere karşı başlattığı çalışmalar ilçenin değişik noktalarında ve göl kıyılarında sürdürülüyor.
İlçede yaz döneminin en büyük sorunlarından birisi olduğunu ve sinek, haşereye karşı bahar ayları gelmeden önlem alındığını belirten Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, larva döneminde mücadeleye büyük önem verildiğine dikkat çekti.
Başkan Bayındır, “Çalışmalar çerçevesinde sivrisinek, karasinek ve haşerelerin oluşumunun önüne geçmek için ekiplerimiz, göl kıyılarındaki sazlık alanlar, su birikintileri, bataklıklar, kanallar, fosseptik çukurları ve gübrelik alanlarda etkin bir şekilde mücadele amacıyla ilaçlama yapılıyor. Vatandaşlarımızın yaz aylarında daha rahat yaşamaları için larvalara karşı mücadeleye ayrı bir önem veriyoruz. Şubat ayının ilk günlerinde başlatılan ilaçlama faaliyetlerini ilkbaharın sonuna kadar devam ettireceğiz” dedi. (cefer Kaşık)