Ege Özel Çocuklar Vakfı’ndan Hüyük’lü çocuklara yardım

Ege Özel Çocuklar Vakfı’ndan Hüyük’lü çocuklara yardım

İzmir’de faaliyet gösteren Ege Özel Çocuklar Vakfı, Konya’nın Hüyük ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi’nde öğrenim gören ilkokul öğrencisi çocuklara kıyafet yardımında bulundu.
Bu  çerçevede, 200 öğrencisi bulunan Çamlıca İlkokulu’nda öğrenim gören çocukların tamamına giysi ve ayakkabı yardımında bulunuldu.
Okulu ziyaret eden Hüyük Kaymakamı Cüneyt Demirkol, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ünal, sınıfları gezip biraraya geldiği öğrencilerle sohbet etti, sonrasında vakıf tarafından çocuklar için gönderilen içerisinde giysi ve ayakkabı bulunan paketlerin dağıtımı yapıldı.
Kaymakam Demirkol, vakfa öğrencilere verdiği kıyafet desteğinden dolayı teşekkür ederken, Başkan Çiğdem ise, “Belediye olarak yaptığımız girişimler üzerine memleketimizin çocuklarına sahip çıkan ve onları da unutmayan özel gereksinimli bireylerin toplumun her alanına aktif katılımı sağlamak amacıyla çalışan bir sağlık ve eğitim vakfı olarak tanıdığımız Ege Özel Çocuklar Vakfı’na ve yönetim kurulu başkanına ilçem adına çok teşekkür ediyorum. Bizler de bu vakfı hiç unutmayacağız.” dedi.