Başkan Bayındır’dan “Fahri Hemşehrilik Beratı”
Başkan Bayındır’dan “Fahri Hemşehrilik Beratı”

Başkan Bayındır’dan “Fahri Hemşehrilik Beratı”

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’ın teklifiyle, Şubat ayı meclis toplantısında 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. maddesine istinaden Beyşehir Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü Ali Kablan ve Mevlana Kalkınma Ajansı Uzmanı Osman Fatih Yalçın’a ”Fahri Hemşehrilik Beratı” verildi.
Başkan Bayındır Fahri Hemşehrilik Beratı töreninde Osman Fatih Yalçın’a ve Ali Kaplana teşekkür ederek, şu açıklamalarda bulundu.
Başkan, “Osman Fatih Yalçın hemşehrimizin Beyşehir ve bölgesine yaptığınız zimmetlerin vâkıfıyız. Şahidiyiz. Allah anandan atandan razı olsun. Ecdadından razı olsun. Beyşehir, Huğlu ve Üzümlü bölgesinden sizin sanayide ki adımlarınızı ezbere biliyoruz. Tüm Bunları taçlandırmak adına şehrimizin fahri hemşerisi olarak size bu beratı vermekten onur duyuyorum.
Mevlana Kalkınma Ajansı Uzmanı Osman Fatih Yalçın da duyduğu memnuniyeti dile getirerek;  “Sayın başkanım bu benim için çok büyük bir şeref, Beyşehir gerçek bir baş şehir aslında o nedenle hem doğasıyla, hem kültürüyle hem de kadirşinaslığıyla bir şehir. Tüm ajans da ki arkadaşlar adına kabul ediyorum. Benim için çok büyük bir onur teşekkür ederim” dedi.
Törende, Ali Kaplan’ın Beyşehir’in hakkını hukukunu adalet mekanizmasının bünyesinde, yaptığı işlerle savunduğunu vurgulayan Başkan Bayındır; “Allah’ta şahit zaten biz de şahidiyiz. O nedenle sizi şehrimizin bir mensubu olaraktan görmekten gurur duyuyoruz. Beyşehir hemşerisi olmak burada doğanın, tabiatın yüce yaradan hiçbir şeyi esirgemeden her şeyi bir arada verdiği bu güzel kentin devletine, milletine bağlı insanların yaşadığı bir yerde sizi de aramızda görmekten gurur duyduğumu söylemek isterim.” ifadelerini kullandı.
Beyşehir Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü Ali Kablan ise duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Beni gururlandırdınız, onurlandırdınız. Geldiğim günden itibaren hiçbir zaman Beyşehir’den ayrı durmadım. Kendimi Beyşehirli gibi hissettim. Beyşehirli olmak en büyük hediye oldu, teşekkür ederim.” dedi.