Beyşehir Belediyesi kira alacaklarına esneklik getirdi

Beyşehir Belediyesi kira alacaklarına esneklik getirdi

Beyşehir Belediye BaşkanımızAdil Bayındır, Korona virüsle mücadele kapsamında, belediyeye ait taşınmazlarda bulunan kiracıların kira ödemeleri konusunda açıklamada bulundu.
Beyşehir Belediyesi Korona virüs ile mücadele sürecinde vatandaşa ve esnafa destek olmak amacıyla mülkiyeti belediyeye ait dükkan, iş yeri ve benzeri taşınmazlarda, kira alacaklarını koronavirüs salgını bitene kadar esnetildiğini belirtti.
Başkanımız Bayındır yaptığı açıklamada, “Şehrimizde Korona virüs salgınıyla mücadelede aldığımız tedbirlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Ekiplerimiz toplu ulaşım, toplu kullanım alanları, kurum ve kuruluşlarda ve ilçemizin her noktasında hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. 
Korona virüs ile mücadele sürecinde vatandaşımıza ve esnaflarımıza destek sağlamak amacıyla aldığımız karar doğrultusunda, belediyemize ait açık olan iş yeri, dükkan ve diğer gayrimenkullerin kira ödemelerinin ertelenmesine, kapalı olan iş yeri, dükkan ve diğer gayrimenkullerdeise bu salgın süresi içerisinde kapalı kaldığı zaman zarfında ücret alınmayacaktır.” dedi.