Belediye 65 yaş ve üzeri vatandaşların hizmetinde

Belediye 65 yaş ve üzeri vatandaşların hizmetinde

Beyşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş üstü vatandaşların Pazar, market, eczane ve fatura ödeme gibi zaruri ihtiyaçları için çalışma başlattı.
Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından başlatılan uygulamada, Kovid-19 önlemleri kapsamında 65 yaş ve üzeri ilçede yaşayan vatandaşların Pazar, market ve eczane ihtiyaçları ve fatura ödemelerine aracılık ediyor.
Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Vehbi Kuru, yaptığı açıklamada, Kovid-19’a karşı başlatılan ulusal mücadelede vatandaşlarımızınmarket, eczane gibi zaruri ihtiyaçları için belediyemizi arayarak yardım isteyebilirler. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını bir liste haline getirerek belediyemizin zabıta müdürlüğünü arayarak bildirmesi gerekiyor. Bizler de o listeyi marketlere vererek marketteki servis araçları sayesinde vatandaşlarımızın evlerine götürüyoruz. Bu eczane ve diğer zaruri ihtiyaçları da kapsıyor. Biz bu noktada üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Yeter ki 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımız sokağa çıkmasın, koronavirüs tehlikesi ile karşı karşıya gelmesin.” dedi.