Anadolu’nun en kapsamlı festivali düzenlenecek

Anadolu’nun en kapsamlı festivali düzenlenecek

Hüyük ilçesinde bu yıl düzenlenecek olan gençlik festivali kapsamında gerçekleştirilecek konser programlarında çok sayıda ünlü ses sanatçısı da sahne alacak.
Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, Hüyük’te 21 Temmuz 2022 tarihinde başlayacak festivalin 4 gün boyunca süreceğini belirtti.
İlçede geleneksel hale getirdikleri gençlik festivalini yörede üretimi yapılan organik çileğin yanısıra kültürlerinin bir parçası olan el sanatlarını da tanıtmak amacıyla gerçekleştirdiklerini vurgulayan Çiğdem, “Anadolu’nun en kapsamlı festivalini Allah’tan bir mani gelmezse 21-24 Temmuz 2022 tarihleri arasında hemşehrilerimizin de destek ve katkılarıyla gerçekleştireceğiz. Festivalimize tüm hemşehrilerimizi ve misafirlerimizi davet ediyor, bekliyoruz.”dedi.
Öte yandan, Hüyük Belediyesi tarafından düzenlenecek gençlik festivalinde sahne alacak sanatçılar ile etkinlikteki programlar da belli oldu.
21 Temmuz 2022 tarihinde Hüyük meydanında saat 19.30’ta yapılacak açılış programı ile başlayacak festivalin ilk gününde sanatçılar Şükriye Tutkun ile Oğuz Boran sahne alacak.
Festivalin diğer günlerindeki konserlerde Hüyüklüler’le buluşacak diğer sanatçı isimleri de şöyle:
22 Temmuz: Aysel Yakupoğlu, Murat Kekilli, Yasemin Özol.
23 Temmuz: Manuş Baba, Şebnem Sezer.
24 Temmuz: Yavuz Bingöl, Yunus Emre, Cengiz Ateş.