Kültür ve Sanat Merkezinde Faaliyetler Başladı

Kültür ve Sanat Merkezinde Faaliyetler Başladı

Beyşehir Belediyesi tarafından kurulan Kültür ve Sanat Merkezi’nde, yeni tip korona virüs (Covid19) salgınıyla mücadele sürecinde normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte kültür ve sanatsal faaliyetler başladı.
Atatürk Caddesi üzerindeki Kültür ve Sanat Merkezinde, on farklı odada yürütülen çalışmalar başlarken, Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkı ve destekleriyle oluşturulan bölümler ise bu kapsamda faaliyet göstermeye başladı. Kültür ve Sanat merkezinde çinicilik, dekorasyon, atıktan sanata, hobi, çömlek ve seramik boyama, süs kabağı işlemeciliği, müzik, ahşap boyama ve resim çalışmalarının yanı sıra Selçuklu halılarının dokunduğu atölyeler de hizmet vermeye başladı.
Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, yaptığı açıklamada, Beyşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde açtıkları Beyşehir Belediyesi Kültür ve Merkezi’nde oluşturdukları kültür ve sanat atölyelerinde normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte faaliyetlerin başlamasından dolayı yaşadığı memnuniyeti dile getirdi.
Başkan Bayındır, “Beyşehir ve yöresinin geçmişten günümüze gelen çok zengin bir kültür ve sanat potansiyeline sahip olduğunun biliyoruz. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirebilmek için çalışmalara hız verdik.” dedi.