Konya’nın En çalışkan vekili Fahrettin Yokuş

Konya’nın En çalışkan vekili Fahrettin Yokuş

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde İYİ Parti’den Konya Milletvekili seçilen Fahrettin Yokuş, 5 yıllık milletvekilliği sürecinde mecliste yürüttüğü çalışmalarla Konya’nın en çalışkan milletvekili oldu. 
216 genel kurul konuşması ve 618 araştırma önergesi veren Beyşehirli hemşehrimiz Fahrettin Yokuş, bu istatistiklerle diğer Konya milletvekillerine açık ara fark attı.
 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde Konya, AK Parti’den 10, MHP’den 2, Saadet Partisi, CHP ve İYİ partiden birer milletvekili olmak üzere toplamda 15 Milletvekilini T.B.M.M’ye gönderdi. 
Bölge milletvekillerinden Fahrettin Yokuş, seçilen 15 vekil içinde Meclis’te ve bölgesinde göstermiş olduğu performans ve çalışmalarla sık sık gündeme geldi.
HER KESİMDEN VATANDAŞIN SESİ OLMAYA ÇALIŞTI
Seçim bölgesi Konya’yı yakından takip eden ve Konyalıların sorunlarını yerinde tespit eden Fahrettin Yokuş, kentin 31 ilçesinde yaşanan sorunları Meclis’e taşıdı. Geçmişte Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk-Büro-Sen Genel Başkanlığı görevlerini de yürüten Yokuş, Konya ve ülke genelindeki çiftçilerin, işçilerin, memurların, emeklilerin ve polislerin sorunlarını da yakından takip ederek sorunların çözüme kavuşması adına birçok çalışma yürüttü. 
AÇIK ARA FARK ATTI
Fahrettin Yokuş’un çalışmaları meclis karnesine de yansıdı.  Yokuş, yaklaşık 5 yıllık milletvekilliği sürecinde mecliste yaptığı çalışmalarla Konyalı diğer 14 milletvekiline açık ara fark attı.  Yokuş, TBMM Genel Kurulu’nda 5 yıl içerisinde ant içmesi dışında 216 defa konuşurken, komisyonlarda ise 22 kez söz aldı. 
Konya Vekillerinin Genel Kurul konuşmaları dışında yasama faaliyetlerine bakıldığında ise  İYİ Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş, verdiği 45 Kanun Teklifi, 134 adet Soru Önergesi ve 618 Araştırma Önergesi ile diğer milletvekillerine açık ara fark attı.