Hüyük’te KOSKİ yatırım ve çalışmaları istişare edildi

Hüyük’te KOSKİ yatırım ve çalışmaları istişare edildi

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir, Hüyük Belediyesi’ni ziyaret etti.
Çiğdem, makamında kabul ettiği Demir’le ilçede yürütülen KOSKİ yatırımlarını istişare ederken, daha sonra çalışma yürütülen ve yürütülecek bölgelerde birlikte incelemelerde bulundu.
Belediye Başkanı Çiğdem, yaptığı açıklamada, ilçe merkezi ve mahallelerdeki içme ve sulama suyu, kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisleri ile ilgili en yetkili isim olan KOSKİ Genel Müdürü Demir’i ilçede ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Genel müdürümüz, Çamlıca’dan başlayıp Selki, İmrenler, Burunsuz, Köşk bölgesinde arıtma tesisi ve Köşk pınarlarının değerlendirilmesi, Hüyük, Mutlu, Suludere, Görünmez atıklarının Görünmez mahallesinden kapalı sistemle aktarımı Pınarbaşı, İlmen, Çavuş, Göçeri, Kıreli, Tolca, Başlamış, Budak, Çukurkent arıtma tesisi planlanan alanlarında yerinde incelemeler yaparak sorunların çözümü için ilgili birimlere talimat verdiler. Tüm mahallelerimizdeki İçme suyu depolarının sağlıklaştırılması ve yeni yapılacak olan depolarla ilgili planlamalar yaptık. Koski Genel Müdürümüz Ahmet Demir bey nezdinde Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim ALTAY bey olmak üzere ilçeme katkı sunan emeği geçen herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum Allah razı olsun” dedi.
KOSKİ Genel Müdürü Demir de, Hüyük  ve mahallelerinde oluşan sorunları da yerinde görüp tespitini yaptıklarını belirterek, en kısa sürede bunları gidereceklerini belirtti, “Bu zaman zarfında kazım işleri, toz topraktan dolayı halkımıza biraz rahatsızlık verebiliriz. Şimdiden bu konuda oluşabilecek aksaklıklarla ilgili hoşgörü ve anlayış beklediğimizi ifade etmek istiyorum.”şeklinde konuştu.