29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Coşkuyla Kutladık

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Coşkuyla Kutladık

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Coşkuyla Kutladık

Beyşehir ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle çelenk sunma töreni 28 Ekim 2019 pazartesi günü, 29 Ekim 2019 Salı günü ise bayram kutlamalırı yapıldı.
Kutlamalar dolayısıyla Salı günü Anıt meydanında ilçe protokolü biraraya gelerek çelenk sunma törenine katıldı.
Anıta, Kaymakamlık ve belediye başkanlığı çelenginin sunulması sonrasında saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Salı günü ise, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenle büyük bir coşkuyla kutlandı. 
Beyşehir Kaymakamlığı’nda ilçe protokolünün bayram tebriklerini kabul etmesinin ardından kutlamalar Beyşehir Belediyesi Kültür ve Yaşam Merkezi’nde devam etti. 
Burada Beyşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterileri ve çaldığı marşların ardından “Cumhuriyet” konulu rölyef resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. 
Ardından Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir ve Belediye Başkan Vekili Nurullah Gök, ilçe halkının ve öğrencilerin bayramını tebrik etti. 
Kaymakam Özdemir tarafından günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmanın ardından, öğrenciler tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirleri okundu. 
Halk oyunu ekiplerinin sunduğu folklör gösterilerinin ardından Cumhuriyet konulu video, oratorya, drama gösterileriyle buradaki bayram kutlamaları sona erdi. 
Kutlamalara, Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, Beyşehir Belediye Başkan Vekili Nurullah Gök, Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı M. Arif Turfand, kurum amirleri, akademisyenler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.  (Cafer Kaşık)